Benjamin Cup

18. března 2006

Dne 18. 3. 2006 proběhl v oderské Městské hale 1.ročník křesťanského futsalového turnaje Benjamin cup. Pořadatelem bylo křesťanské sdružení Benjamin 05 Odry ve spolupráci s oderským sborem ČCE.

Turnaje se zúčastnilo 10 družstev, jedenácté nakonec nedorazilo. Dopoledne probíhali boje v základních skupinách. Zde v podstatě o nic nešlo. Hrálo se akorát o to, kdo na sebe narazí v nemilosrdných vyřazovacích bojích. A některé zápasy byly vskutku dramatické. Dvakrát došlo i na penalty a také nebyla nouze o překvapení, kdy hned ve čtvrtfinále vypadl např. štramberský tým, který základní částí proplul zcela suverénně. Vítězem se nakonec stal tým Křesťanského společenství Ostrava, který ve finále porazil římskokatolické bratry z Oder, FC Nekopnem si! 4:1. Jsme rádi, že to mohla být akce ekumenická. Na třetím místě skončila Apoštolská církev z Valašského Meziříčí. Ostatní týmy byly z naší Evangelické církve, kromě ještě týmu Církve bratrské z Ostravy.

V úvodním krátké pobožnosti jsem si kladl otázku, zda-li má pro křesťany taková akce smysl. Myslím, že má velikou, vždyť všichni měli možnost přizvat k turnaji své nevěřící přátele. Možná tak někteří slyšeli slovo Boží poprvé. Když jsem při závěrečném vyhlašování děkoval sponzorům, pořadatelům, rozhodčím, bylo velice nádherné, když největší potlesk sklidil sám náš Pán. On je toho hoden. Vždyť z Jeho milosti jsme živi a z Jeho milosti jsme mohli sportovat.

Někdy o sobě samých pochybujeme, zda-li jsme dobrým svědectvím o Kristu druhým lidem. Zda-li je naše víra na nás vidět. A představte si, že ano! Lidé, kteří nás obsluhovali u občerstvení byli lidé nevěřící, a byli dost naměkko. Říkali, že takto slušné lidi tam ještě neměli. Mohl jsem jim díky tomu říci, že je to asi proto, že jsme křesťané. I když jsme také nedokonalí lidičkové a někdy se necháme ovládat emocemi (zvlášť ve fotbale), mám za to, že když jsme jednu sobotu proháněli kulatý nesmysl, že to mělo smysl. A protože to mělo smysl a naplnilo to i mne radostí, dá-li Pán, tak za rok nashledanou u druhého ročníku.

Pořadí turnaje:

1.místo: KS Ostrava