Setkání konfirmandů a mladší mládeže

6. - 8. května 2011

V bývalém klášteře v Blahutovicích se už potřetí konala víkendovka konfirmandů a mladší mládeže. My od Ostravy jsme přijeli vlakem do Polomi už v pátek krátce po páté. Tam jsme si nechali odvézt zavazadla a sami jsme se vydali pěšky. Na místě jsme byly skoro první, hned po “domácích” z blízkého Suchdolu. Ubytovali jsme se a přivítali ostatní postupně přijíždějící účastníky.

Program začal večeří, po které následoval Daníkův program “Jeden svět”. Po jeho konci jsme měli chvíli na hygienu a pak byl vydán povel spát. To jsme sice hned neprovedli, ale nakonec jsme všichni zalehli.

O půl osmé nás přišli vzbudit vedoucí písničkou. Dostali jsme dobrou snídani a po ní byl na řadě Hančin program “Reklama”. Na jeho konci jsme byli rozděleni na 4 skupinky. Tři skupinky si vybraly výrobu plakátu jako reklamy na Ježíše (církev), poslední si připravila na toto téma krátké divadlo. Po obědě jsme měli chvíli volno, které jsme využili např. k procházce po okolí. Pak jsme se vydali do lesa, kde nás čekala bojovka. V týmech po čtyřech jsme si měli zapamatovávat různé texty a za to jsme dostávali body. Také se dělaly kliky a luštily zákeřné hádanky. Po návratu jsme pokračovali ve hrách jako “Demonstrace” nebo “Kočička”, díky kterým jsme měli vysmátou náladu celý zbytek víkendu. Po večeři byl také program, během kterého jsme např. otestovali své znalosti v biblickém kvízu. Následovala chvíle na hygienu a pak byla vyhlášena večerka. Někteří z nás si ji ale posunuli pomáháním v kuchyni, přičemž jsme si samozřejmě povídali.

Písničkový budíček byl v neděli už před sedmou. Najedli jsme se, sbalili a vyrazili na cestu. Tentokrát nás šlo ale pěšky jenom pár vybavených pláštěnkami nebo deštníky, protože trochu pršelo. Ostatní dojeli do Polomi auty. Pokračovali jsme vlakem do Suchdolu, tam kousek (tentokrát už všichni) pěšky do kostela. Před bohoslužbami jsme si ještě vyzkoušeli písničky. Po bohoslužbách následoval oběd a chvíle volna. Museli jsme ale stihnout vlak před jednou. Na nádraží jsme se neradi a dlouze loučili.

Byl to skvělý víkend. Dík určitě patří jak vedoucím, tak všem účastníkům. Snad se setkáme na podzim ;)