Duchovní víkend VRT 6

27. - 29. dubna 2012

O víkendu 27. – 29. 4. se konala již pošesté akce s názvem VRT (vysokorychlostní trať). Tato akce na téma „Vykroč!“ se konala v Hodslavicích ve Staré škole. S Luckou jsme do Hodslavic, kde už na nás čekali ostatní, přijely jako jedny z posledních. Poté, co jsme si prohlédly školu a trochu se zorientovaly v novém prostředí, na nás čekala výborná večeře, u které jsme se konečně mohly setkat se všemi zúčastněnými a seznámit se s novými lidmi. Celkem nás přijelo dvanáct. Po večeři jsme se sešili ve vedlejší místnosti. Nejdřív jsme se krátce představili a později se slova ujal Tom a my jsme si vyslechli jeho zajímavé povídání k tématu akce. Po tomto duchovním programu většina z nás usedla ke stolním hrám. Po zábavě jsme šli spát.

Druhý den jsme začali zpíváním chval, následovalo čtení písma, zamyšlení a modlitby venku v dřevěném altánku za školou. Po téhle duchovní chvíli jsme posnídali a na dalším programu bylo vzájemné sdílení ve dvojicích. Následoval oběd a po obědě jsme se šli podívat na rodný dům Františka Palackého. Poté, co jsme se vrátili zpátky do školy, se náš program rozdělil na několik částí, mohli jsme buď výtvarně ztvárnit obsah toho víkendu, jít se podívat do místního kostela nebo si napsat dopis. Na večerním programu bylo vystoupení místní chválící skupinky. Při této příležitosti byla i modlitební chvíle ve skupinkách. Po vystoupení nás čekala večeře a po večeři jsme opět usedli k hrám. Když už nás hry zcela vyčerpaly, šli jsme spát.

Poslední den byl budíček o něco později než v sobotu, což určitě každému přišlo vhod. Ještě jsme zde naposled posnídali, uklidili a šli jsme na bohoslužby do místního kostela. Kázání měl bratr farář Lubomír Červenka. Po bohoslužbách jsme si byli prohlédnout věž a kostelní zvony. Po prohlídce jsme se všichni rozloučili a dále už každý šel svou cestou.

Na závěr bych chtěla ještě nepsat, že to byla opravdu vydařená akce, a že mnohým z nás pomohla upevnit náš vztah s Bohem a motivovat nás, abychom „vykročili“ tím správným směrem, a i přes mnohé komplikace a překážky vytrvali na našich cestách a drželi se svého cíle.