Kdo jsme?

Jsme otevřená skupina mladých lidí ze sborů církve českobratrské evangelické moravskoslezského regionu (neboli seniorátu), která se setkává na mnohých akcích pořádaných v průběhu celého roku. Jako křesťané věříme evangeliu - radostné zprávě, že ačkoliv jsme všichni hříšní (děláme věci, které Bůh nesnáší), On poslal svého syna Ježíše, aby za nás zemřel a my se s ním mohli znovu setkávat. Tuto zprávu také chceme nést dál a podělit se o ni třeba s tebou, návštěvníku. Naše setkávání, jak ve světě reálném, tak zde, virtuálně, mají vést k duchovnímu obohacení (růstu), sdílení a povzbuzení, ale také prostému setkání s přáteli při hudbě, jídle, sportu a tak podobně. A tak můžeš navštívit některou ze sekcí tohoto webu, zjistit toho o nás víc a jsi-li zvědavý, třeba se i zeptat na fóru, kde ti určitě někdo rád odpoví.

Seniorátní dny mládeže

Ve dnech 1. - 3. června 2018 bychom Vás rádi pozvali na tradiční akci SDM, která se letos bude konat ve Frýdku-Místku a jako hlavní téma letošního setkání je CÍRKEV. Začínat budeme společnou večeří v pátek v 19:30 hodin na evangelické faře. Na programu je hra ve městě, nejaké to povídání a mnoho dalšího. Těšit se můžete na staré i nové známé, společné zpívání a hlavně čas strávený spolu. S sebou si vezměte Bibli, spacák, karimatku, zpěvník Svítá, hudební nástroj, přezuvky a zájemci i sportovní oblečení. Přihlásíte-li se do 27. května zaplatíte za celou akci pouhých 250,-Kč (členové SEMu 200,- Kč). Případné dotazy Vám zodpoví Daniel "Kuli" Batla, batla.daniel@seznam.cz, 777 936 294.

Plánované akce pro rok 2018

11. března 2018

TermínAkceMístoPoznámka
Futsalový turnajOdryBenjamin 05 Odry
13.-15. dubnaKudy Komenský nechodilZábřehPořádá M-SEM, SOM
29. března - 4. dubnaVelikonoční TravnáTravnáSetkávání, o.s.
11.-13. květnaSetkání konfirmandů a mladší mládežeNový JičínPořádá M-SEM
1.-3. červnaSeniorátní dny mládežeFrýdek-MístekPořádá M-SEM, SOM
29. června - 6. červenceLetní brigáda na TravnéTravnáSetkávání, o.s.
8.-15. červenceLetní kemp mládežeStrmilovPořádá SEM + COM
26. srpna - 1. záříLetní seniorátní týdenHodoňovicePořádá M-SEM, SOM
27.-30. záříSjezd nejen evangelické mládežePardubicePořádá COM a SEM
26.-30. říjnaPodzimní TravnáTravnáSetkávání, o.s.
9.-11. listopaduOstravské listopadáníOstravaPořádá sbor ČCE Ostrava + M-SEM
27. prosince - 2. ledna 2019Silvestrovská TravnáTravnáSetkávání, o.s.
Seniorátní odbor mládeže podporuje setkávání na Travné, které pořádá o.s. Setkávání.

Dnešní verš

Rádio Kvo vadis?