Kdo jsme?

Jsme otevřená skupina mladých lidí ze sborů církve českobratrské evangelické moravskoslezského regionu (neboli seniorátu), která se setkává na mnohých akcích pořádaných v průběhu celého roku. Jako křesťané věříme evangeliu - radostné zprávě, že ačkoliv jsme všichni hříšní (děláme věci, které Bůh nesnáší), On poslal svého syna Ježíše, aby za nás zemřel a my se s ním mohli znovu setkávat. Tuto zprávu také chceme nést dál a podělit se o ni třeba s tebou, návštěvníku. Naše setkávání, jak ve světě reálném, tak zde, virtuálně, mají vést k duchovnímu obohacení (růstu), sdílení a povzbuzení, ale také prostému setkání s přáteli při hudbě, jídle, sportu a tak podobně. A tak můžeš navštívit některou ze sekcí tohoto webu, zjistit toho o nás víc a jsi-li zvědavý, třeba se i zeptat na fóru, kde ti určitě někdo rád odpoví.

Listopadání

Ostravské Listopadání oslaví 25 let! Hudební minifestival nejen křesťanských hudebníků, se uskuteční opět druhý víkend v listopadu (10.-12.11.2016). Listopadání letos začne koncertem Pavla Helana. Sobotní dopoledne bude mít na starosti Ladislav Moravetz, pod jehož vedením se bude připavovat hudební doprovod nedělních mládežnických bohoslužeb. Sobotní odpoledne a večer bude tradičně ryze patřit jednotlivým hudebním interpretům či kapelám. Odpolední bloky zahájí některým jistě známý Lukáš Burian, dále se představí Peter Janků, Moby Dick, a další. Celé Ostravské listopadání pak tradičně ukončí nedělní mládežnické bohoslužby v evangelickém kostele v Ostravě (mapa), po kterých budou následovat Seniorátní porada mládeže. Takže neváhejte a přihlašujte se na Stránkách LISTOPADÁNÍ!!.

Porada mládeže

Srdečně vás zveme na každoroční poradu mládeže. Na poradě budeme bavit o seniorátní mládeži, o tom, co může SOM a SEM nabídnout sborovým mládežím, skupinám, jednotlivcům, ale hlavně budeme volit nový SOM! Je velice důležité, aby z každého sboru dorazili alespoň 3 členové, kteří budou moci hlasovat. Pokud ti není lhostejné, co se se seniorátní mládeží děje, přijeď, budeš mít možnost se projevit a říct svůj názor. Začínat se bude ve 12 hodin v presbyterně Ostravského sboru.

Setkání konfirmandů a mladší mládeže

Rytíři je téma dalšího letošního setkání konfirmadů, na které vás srdečně zveme. Jsi v konfirmačním věku nebo uvažuješ, že by ses chtěl podívat, jak taková akce vypadá? Přihlaš se níže a zažij to na vlastní kůži. Co tě čeká? Písničky, hry, stará i nová přátelství, zamyšlení a v neposlední řadě i čtení Bible. Celá akce se koná ve sboru v Olomouci (mapa) a to od 24. do 26. listopadu. Přihlaš se prosím do 17. listopadu! Zbylé info je dole v pozvánce. Těšíme se na společné setkání i s tebou.

Plánované akce pro rok 2017

7. března 2017

TermínAkceMístoPoznámka
Futsalový turnajOdryBenjamin 05 Odry
27.-29. lednaSetkání konfirmandů a mladší mládežeZábřehPořádá M-SEM
25. únoraSportovní odpoledneVelká Bystřice u OlomoucePořádá M-SEM
10.-12. březnaKudy Komenský nechodilOdryPořádá M-SEM, SOM
13.-17. dubnaVelikonoční TravnáTravnáSetkávání, o.s.
26.-28. květnaSeniorátní dny mládežeKrnovPořádá M-SEM, SOM
???Letní brigáda na TravnéTravnáSetkávání, o.s.
9.-16. červenceLetní kemp mládežeStrmilovPořádá SEM + COM
27. srpna - 1. záříLetní seniorátní týdenPtenský DvorekPořádá M-SEM, SOM
6.-8. říjnaSjezd nejen evangelické mládežeJablonec n. NisouPořádá COM a SEM
25.-29. říjnaPodzimní TravnáTravnáSetkávání, o.s.
10.-12. listopaduOstravské listopadáníOstravaPořádá sbor ČCE Ostrava + M-SEM
24.-26. listopaduSetkání konfirmandů a mladší mládežeOlomoucPořádá M-SEM
30. prosince - 2. ledna 2018Silvestrovská TravnáTravnáSetkávání, o.s.
Seniorátní odbor mládeže podporuje setkávání na Travné, které pořádá o.s. Setkávání.

Dnešní verš

Rádio Kvo vadis?