Setkání konfirmandů a mladší mládeže

4. - 6. listopadu 2011

O víkendu 4.-6. listopadu se konalo setkání konfirmandů v Blahutovicích. Z Olomouce jsme jely čtyři: Zuzka, Klára, Míša a já. Na místo jsme přijely jako první. Během chvíle však dorazili další účastníci a než jsme se stačili seznámit, byla večeře. Pak následovalo přivítání s tématem: „How firm is your foundations?“ (Jak pevné jsou tvé základy?) a spousta zpívání. Kolem půl jedenácté jsme museli do postele, ale nemohli jsme plni zážitků usnout. Ráno v 8 hodin byl budíček. Na programu jsme nejdříve zpívali, pak jsme četli z Bible a po výkladu jsme se rozdělili do skupinek. Každá skupinka měla vyjádřit svůj názor na otázky o víře. Než se připravil oběd, dívali jsme se na dataprojektoru na hudební videoklipy. Písničky se mi moc líbily. Po krátké odpolední pauze jsme měli bojovku o rybářích. Moc nás to bavilo a byli jsme úplně uřícení. Moje skupinka vyhrála a čekala nás sladká odměna a svačina ve formě jogurtu. Potom jsme dokončili téma a hráli hru „Activity“ a „Farář, vikář, kostelník“ atd. Po krátkém spaní jsme se v neděli vydali do Suchdolu, nejprve jsme dlouho šli, pak krátce jeli vlakem a pak došli do kostela. Na bohoslužbách jsme zpívali písně, co jsme se na setkání naučili. Bylo těžké se se všemi po tak pěkném víkendu rozloučit a doufám, že se brzy zase setkáme.

Gabriela Kriegová.

Dne 4.11. 2011 se konala v Blahutovicích víkendovka konfirmandů a mladší mládeže, které jsem byla součástí (i tak trochu v organizačním smyslu, dostala jsem za úkol udělat pozvánku). Když jsem já s Davidem dojela kolem páté na nádraží do Polomi, už byla tma. Rozhlédli jsme se kolem, někdo nás tam měl čekat – nikde nikdo. Měla jsem štěstí, že mi Jíťa předtím dala číslo na Evu, jinak bych jí nemohla zavolat s tím, co že to je že tu nejsou. Ukázalo se, že nás z nějakého důvodu očekávali o hodinu později, nakonec ale přijel Hanýsek a měli jsme luxusní odvoz až do komunitního centra Klášter. Začalo to trochu volněji, všichni co se neznali se nějak pokoušeli seznámit, a taky se zabírali postele. Potom nám Debí udělala výbornou večeři a vytáhl se dataprojektor – první program na téma „How firm is your fundation?“ - pustili jsme si podobenství o domech – jeden na skále, druhý na písku. Potom jsme si říkali, na čem máme stavět své základy, přičemž jsme si taky řekli, že Ježíš je takový „stavby vedoucí“ . Následoval první nával seznamovacích her, po kterých nás šupem poslali spát. Samozřejmě že se hned nespalo. Ještě nějakou chvíli se vykecávalo při světle, pak nám ho ale zhasli a debata pokračovala po tmě.

Další ráno jsme vstali na klasický písničkový budíček, následovala úžasná snídaně (jako vždycky) a pak se vrhlo na program. Tentokrát ho vedl kdosi jiný, přičemž po programu jsme měli nějaký čas do oběda. V klubovně se pouštěly klipy k různým písničkám, zatímco na holčičím pokoji vládl Jungle Speed a 6 Bere. Po obědě, pokud si dobře pamatuju, jsme vyrazili na túru. Když jsme došli na místo, zahráli jsme jednu obrovskou hru; běhali jsme po lese, sbírali jsme lístečky a prodávali je na trhu – občas i černém :D Tahle hra nám zabrala kdovíkolik času, potom jsme se sesbírali a odešli zpátky do komunitního centra. Zbytek dne probíhal normálně.

V neděli ráno jsem měla nepříjemné probuzení. Hanýsek s kytarou sice vešel do pokoje velice tiše, avšak nechal dveře otevřená, a já, jelikož spím přímo u nich, tak jsem ležela hezky v zimě. Rychle jsme se převlékli a nasnídali, pak jsme se sbalili a nakonec jsme vyšli na vlak. Nastoupili jsme na něj, popojeli pár zastávek a vysedli někde u kostela, kde měla mít Eva kázání. V kostele byla příšerná zima – snad větší než venku. Během bohoslužeb se měly promítat klipy, ale z technických důvodů se nakonec nakonec promítal jen jeden. Po skončení bohoslužeb se všichni šťastně vyřinuli ven na teplíčko a pomalu jsme se začali rozcházet. Například my, Ostraváci a všichni co jeli tím směrem, jsme odjížděli kolem jedné.

Akce to byla výborná, ráda se zúčastním dalších ročníků :)

Eliška Vlčinská